تراکتهای تبلیغاتی آنلاین

همه ما هر روز با انواع مختلف تبلیغات سرو کار داریم. از جمله این تبلیغاتها ، تراکتها هستند.

طراحی تراکتها از جمله ابزارهای تبلیغاتی است که همه روزه به صورت مستقیم و غیر مستقیم با آنها مواجه می شویم. طراحی تراکتها در ایران یک تبلیغ مناسب و ارزان قیمت است به همین دلیل بسیاری از شرکتهای کوچک و حتی بزرگ از آن برای تبلیغات استفاده می کنند. تراکت ها شامل تبلیغات چاپی در اندازه های کوچک و در طرحهای مختلف هستند. در طراحی تراکتهای تبلیغاتی معمولاً چند عنصر مهم باید در نظر گرفته شود.

یک) تراکتهای رنگی یا سیاه و سفید

تراکتهای تبلیغاتی را می توان  هم به صورت سیاه و سفید و هم رنگی چاپ کرد. استفاده از تراکتهای رنگی و سیاه و سفید کاملاً به سلیقه فرد و نوع تبلیغی که قصد طراحی آن را داریم بستگی دارد. نمی توان اصولی را نام برد که در آن از الزام استفاده از تراکت رنگی یا الزام استفاده از تراکت سیاه و سفید نام برد. این کاملاً به خود شما بستگی دارد. برخی از افراد ترجیح می دهند از تراکت رنگی استفاده کنند تا جذابیت تبلیغات خود را افزایش دهند. برخی از افراد نیز با توجه به محصولی که دارند به عنوان مثال ، تبلیغ زیور آلات یا اشیاء و اسباب بازی های کودکانه یا محصولاتی از این دست سعی می کنند حتماً از کاتالوگ تبلیغاتی رنگی استفاده کنند. چرا که معتقد هستند یک تراکت و تبلیغات رنگی است که می تواند به خوبی ماهیت محصول و فعالیت آنها را نشان دهد.

برخی از افراد یا بازاریابها تفاوت بسیار زیادی بین تراکت رنگی و سیاه و سفید قائل هستند. آنها معتقدند زمانی که تراکت یا تبلیغی به صورت رنگی چاپ می شود این امکان را فراهم می کند که عنصر خلاقیت به خوبی در آن قابل استفاده باشد. در حالی که تراکت سیاه و سفید به نوعی دست شما را می بندد و ظرفیت خلق طرح ها و تبلیغات خلاقانه را کمتر می کند. از طرفی به لحاظ تکنیکالی و فناوری نیز تراکتهای رنگی توسط دستگاه هایی که پیشرفته تر هستند و از طریق تکنولوژی روز دنیا در آن استفاده شده است چاپ می شوند اما تراکتهای سیاه و سفید با دستگاه های قدیمی که اغلب آنها از رده خارج هستند یا در دنیا منسوخ شده اند چاپ می شود. با اینکه انتخاب تراکت رنگی یا سیاه و سفید کاملاً شخصی است و به سلیقه شما بستگی دارد ولی با امکانات و مزیتهایی که تراکت رنگی دارد اغلب افراد سعی می کنند از تراکت رنگی استفاده کنند.

دو) عناصر گرافیکی جذاب

برخی از افراد معتقدند تراکتهای چاپ شده می توانند به صورت ساده طراحی شوند و در عین حال کارآیی تراکتهایی که از عناصر گرافیکی بالاتری برخوردار هستند را نیز داشته باشند. اما برخی معتقدند تراکتهای تبلیغاتی باید جذابیت های چاپی و گرافیکی داشته باشند تا بتوانند نام برند یا محصول شما را برجسته تر نشان دهند. از آنجایی که تبلیغات به معنی معرفی کردن خود و برجسته کردن جنبه های مثبت محصول یا برند است بهتر است از تراکتهایی که عناصر گرافیکی جذاب و خلاقانه دارند استفاده کنید.

سه) کیفیت کاغذ

برای چاپ تراکتهای تبلیغاتی از کاغذهای با کیفیت استفاده کنید. زیرا کیفیت کاغذ می تواند کیفیت چاپ را بالا ببرد و تبلیغات شما را موثرتر و بهتر نشان دهد. بعضی از افراد در تبلیغات خود چندان به نوع کاغذی که تراکتهای تبلیغاتی روی آن چاپ می شود دقت نمی کنند. زیرا معتقدند هدف اصلی آنها فقط اطلاع رسانی به دیگران است و کافی است این تراکتها به دستشان برسد. در حالی که استفاده از کاغذهای با کیفیت می تواند عمر تراکتهای تبلیغاتی شما را بالاتر ببرد و سریع از بین نروند.