پنج اشتباه یک پزشک زیبایی

مهم است که به پزشک خود اطمینان داشته باشید. اولاً به این دلیل که شما چهره خود را تحت درمان وی قرار می دهید. ثانیا، تخصص فنی و بالینی گسترده ای برای انجام صحیح تزریقات و فیلرها لازم است. و دلیل سوم این است که تزریق نامناسب یا استفاده از محصولات تزریقی تقلبی خطراتی دارد. ما می دانیم که چه چیزی یک تزریق کننده خوب را ایجاد می کند، اما چه چیزی یک تزریق کننده بد را ایجاد می کند؟

دانستن اینکه چه چیزی در مورد یک تزریق کننده بد است یا استراتژی تزریق می تواند زندگی شما را نجات دهد. هنگامی که تصمیم می گیرید ادامه دهید و از داروهای تزریقی به عنوان بخشی از برنامه ضد پیری خود استفاده کنید، مهم است که واقعاً مراقب باشید که پرستار یا پزشک در طول عمل چه می کند.

پنج عمل زیر به طور قابل تصوری می تواند منجر به تغییر شکل، درد، زخم، عفونت یا نتایج ضعیف شود.

شما همچنین مطمئن می شوید که آنچه در برابر پول خود انتظار دارید، آن را دارید دریافت می کنید. و درک می کنید که چرا گزینه های تزریق ارزان همیشه بهترین گزینه برای شما نیستند. به همین دلیل است که می‌خواهید خدمات تزریق باکیفیت را هدف قرار دهید و از تزریق کننده های بد یا محصولات ارزان و تقلبی اجتناب کنید.

۵ عادت یک پزشک بد تزریق ژل ، بوتاکس و کوکتل مزوتراپی

در اینجا پنج مورد از بدترین روش‌هایی که می‌توان آن را «تزریق کننده بد» در نظر گرفت، آورده شده است.

اشتباه شماره ۱:

رقیق کردن بیش از حد ماده تزریقی (یا رقیق شدن فیلر) یا در واقع استفاده نکردن از ماده تزریقی مطابق با مشخصات توصیه شده یا رقیق کردن بیش از حد یک ماده تزریقی اغلب به این معنی است که اثربخشی کمتری خواهد داشت.

برخی از مواد تزریقی (بخصوص بوتاکسها) به شکل پودر، در یک ویال کوچک استریل هستند. این بوتاکسها باید قبل از تزریق با یک محلول مبتنی بر نمک (نرمال سالین) مخلوط شوند. اما نسبت های خاصی (Specs) وجود دارد که باید رعایت شود. مثلا برای بوتاکس مصپورت از ۳٫۲cc نرمال سالین تزریق می شود.

سایر مواد تزریقی (مانند فیلرها) به طور کلی آماده مصرف هستند. به عنوان مثال، فیلرها معمولاً ژل هستند و رقیق سازی توصیه نمی شود. اینها نباید رقیق شوند، اما برخی از پزشکان آنها را رقیق می کنند، حتی اگر برای رقیق شدن تایید نشده باشند!

شرکت هایی که این محصولات را تولید می کنند می دانند که برای انجام یک درمان با هدف خاص چقدر فیلر نیاز است. پزشکی که به خوبی آموزش دیده است، مستقیماً از سازنده و در جلسات آموزشی اضافی، نحوه تزریق دقیق مواد را یاد گرفته است تا از حداقل مقدار برای بهترین اثر استفاده شود.

از پزشک تزریق خود بپرسید که چه مشخصات رقیق سازی را دنبال می کنند (اما ابتدا تحقیق خود را انجام دهید) و بپرسید مارک محصول چیست و آن را از کجا خریداری کرده است. این می تواند جان شما را نجات دهد زیرا متأسفانه محصولات تقلبی در بازار بیداد می کنند.

سوالاتی که باید بپرسید این است که نام تجاری و نوع تزریقی چیست. تزریق با چه چیزی رقیق می شود، چرا و اگر بیش از حد رقیق شده یا برخلاف توصیه ها رقیق شده است، چرا تزریق کننده معتقد است که برای شما بهتر از استفاده از آن با قدرت کامل است. مطمئن شوید که ژل های مورد تایید وزارت بهداشت و یا محصولات مزتراپی مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می شود.

موضوع مرتبط : انواع ژل هیالورونیک اسید

در حالت ایده آل، فیلر یا ژل مورد استفاده برای پوست شما مستقیماً از یک بطری تازه بیرون می‌آید، رقیق نمی‌شود و نام تجاری آن هم روی ظرف و هم روی شیشه به وضوح قابل مشاهده است. برای تزریقات چین و چروک که باید قبل از تزریق مخلوط شوند، نکته کلیدی این است که آنها دقیقا و مطابق با مشخصات سازنده رقیق شوند (و نه بیش از حد رقیق شوند).

همچنین موثر است که بپرسید فیلر یا محصول آرامش بخش عضلانی چگونه ذخیره شده است. یک کلینیک متمرکز بر کیفیت و تیم تزریق برتر پروتکل هایی را برای ذخیره سازی ایمن در دمای تست شده ایمنی و اثربخشی محصول دنبال خواهند کرد.

اشتباه شماره ۲: عدم استفاده از محصولات تزریقی با کیفیت

محصولاتی که برای تزریقات شما استفاده می شود باید محصولات باکیفیت باشند و اگر از پزشک بخواهید می توانید بسته بندی آنها را ببینید. قبل از قرار ملاقات، حدود یک ساعت شخصاً به تحقیق درباره محصولاتی که پزشک تزریق کننده شما ممکن است استفاده کند اختصاص دهید.

لیست برخی از این فیلرهای دارای مجوز عبارتند از :

ژل پلوریال   |    درمال استایل   |    رووفیل    |   پرفکتا   |   ژل الانسه   |    الیاکسین   |   پرفکتا   |    ژل نورامیس  |   نئوویا

می توانید از طریق تلفن یا حضوری از پزشک بپرسید تا بدانید چه چیزی دریافت خواهید کرد. اگر با دفتر تماس بگیرید و نام محصولات احتمالی را که می تواند در موقعیت شما استفاده شود، پیدا کنید، می توانید تحقیقات آنلاین انجام دهید. عکس ها را در گوشی خود ذخیره کنید تا بتوانید آنها را با عکس محصولاتی که پزشک تزریقی شما استفاده می کند مقایسه کنید.

از ذهن خود برای توجه به جزئیات استفاده کنید. اگر از مقایسه راضی هستید،  به مرحله بعدی بروید این مرحله مهم است، زیرا بسیاری از تزریق کننده ها تقلبی آنهایی که خود را به عنوان پزشک و پرستار تقلبی نشان می دهند از تزریقات تقلبی استفاده می کنند.

این محصولات تقلبی به وضوح کیفیت پایینی دارند و حتی ممکن است آلوده باشند. متأسفانه تعداد زنانی که استفاده از محصولات تزریقی نامرغوب را انتخاب می کنند در حال افزایش است. زنان و برخی از مردان از ذهن خود برای تبعیض عاقلانه بین کسانی که از محصولات باکیفیت استفاده می کنند و کسانی که استفاده نمی کنند، استفاده نمی کنند. نتایج می تواند فاجعه بار باشد و باعث درد، رنج و زخم شود.

اشتباه شماره ۳٫ تزریق در محیط غیر استریل

پیشنهاد ملاقات با شما در یک آپارتمان، خانه، یا هتل یا حتی یک آرایشگاه یا سالن زیبایی به چند دلیل یک عمل تزریق بد است. اول از همه، هیچ راهی وجود ندارد که بتوان هر یک از این مکان ها را استریل یا بهداشتی در نظر گرفت. بنابراین، احتمال ابتلای شما به عفونت های تزریقی را افزایش می دهد. به پزشکان آموزش داده شده است که هرگز بیماران خود را در معرض خطر قرار ندهند، بنابراین این عمل غیرقابل قبول است.

ثانیاً، پزشکان واجد شرایط خارج از مطب های پزشکی کار می‌کنند، نه مغازه ها، خانه ها یا هتل و آرایشگاه. بنابراین، این احتمال وجود دارد که پرستاران یا پزشکان این عمل را بدون مجوز یا حتی پزشک انجام دهند.

موضوع مرتبط : ویژگیهای بهترین کلینیک زیبایی

mistakes in dermal filler inject

اشتباه شماره ۴٫ تزریق نادرست

مدتی را به صورت آنلاین صرف تماشای ویدیوهای آموزشی پزشک برای نحوه انجام عمل تزریق کنید. شما آن ها را به این منظور تماشا نمی کنید که خودتان آن ها را انجام دهید. بلکه صرفاً برای اعتماد به نفسی که وقتی مشاهده می کنید که پزشک بسیار ماهر خود این روش را انجام می‌دهد، انجام می شود.

تفاوت بزرگی را بین تزریق کننده ها در سرعت درمان، میزان وقتی که پزشک برای به حداقل رساندن کبودی و اینکه چقدر به تزریق فکر می کنند، متوجه خواهید شد. استراتژی تزریق پزشکان (از جمله نشانه گذاری صورت قبل از تزریق) مهم است.

آموزش تزریق DIY؟ برخی از افراد به این اشتباه معتقدند که می توانند یک ویدیو را تماشا کنند و سپس خودشان این روش را انجام دهند. این تفکر بسیار خطرناک است. اول از همه، چگونه می توانید اینقدر مطمئن باشید که فیلم آموزشی کامل است؟ هیچ شرکت آموزشی قرار نیست آموزش های کامل خود را در اینترنت قرار دهد تا سایر شرکت ها آموزش های آنها را ربوده و بدون پرداخت هزینه از اطلاعات استفاده کنند. این یک اشتباه تجاری جدی خواهد بود.

ثانیاً، هنگامی که در حال تماشای ویدیویی در مورد نحوه انجام تزریق فیلر هستید، خوب فکر کنید. چه چیزی را در ویدیو نشان نمی دهند؟ پاسخ همه سالها دانش قبلی است که برای تبدیل شدن به یک متخصص بالینی ( پزشک یا جراح زیبایی پلاستیک) انجام شده است.

صدها ساعت در مورد میکروب‌ها، عفونت ها، بهداشت و پیشگیری از عفونت بخشی از آموزش یک متخصص مجرب است. این دانش را از کجا می خواهید بدست آورید؟ تا زمانی که وارد دانشگاه پزشکی نشوید.

در برخی موارد ممکن است درمانی باشد که خودتان آن را انجام دهید (DIY). اما با درمان های پزشکی یا زیبایی، لطفاً گرفتار این نوع تفکرات نشوید زیرا می تواند آسیب جدی یا حتی کشنده باشد.

مصرف کننده یا زیباجوی آگاه به مواد تزریقی و فیلرها آگاهی عالی دارد، اما به این معنی نیست که می تواند برای خود یا شخص دیگری این کار را انجام دهید. دانستن روش تزریق مواد زیبایی فقط برای اطمینان شما بسیار خوب است، نه بیشتر.

موضوع مرتبط : آموزش تزریق ژل فیلر لب و صورت

مطمئناً باید فقط به یک پزشک متخصص تزریقی کاملاً مجرب و با تجربه (پرستار، پزشک یا جراح پلاستیک) اعتماد کنید. با توجه به این که پزشکان بسیاری در حال حاضر وارد بازار خدمات زیبایی و درمان های تزریقی شده اند، همچنین خوب است که از آنها بپرسیم که چه مدت تزریق انجام داده اند. شما واقعاً کسی را می خواهید که چندین دهه در آناتومی، مراقبت از پوست و تزریقات و پرکننده ها تخصص داشته باشد تا بهترین نتایج ممکن و بهترین ارزش را برای پول شما ایجاد نماید.

لینک مرتبط : معرفی برخی کلینیک ها و پزشکان

اشتباه شماره ۵٫ انتقال بوتاکس یا ژل یا کوکتل مزوتراپی تزریقی با کانکتور

انتقال ماده تزریقی به معنای انتقال بخشی از یک سرنگ در سرنگ دیگر است. این تمرین سوالات زیادی را به همراه دارد از جمله:

  • آیا پس از استفاده از سرنگ برای پوست من، برای بیمار دیگری استفاده می شود؟
  • آیا قبل از استفاده از سرنگ برای بیمار دیگری از آن استفاده شده است؟
  • اگر به ندرت پیش می آید که شخصی به بیش از یک سرنگ نیاز داشته باشد، چرا دکتر قیمت نصف سرنگ را پیشنهاد می کند؟ یک تزریق کننده باتجربه و با مهارت بالا هرگز فیلر را تخلیه نمی کند. همچنین این مشکل وجود دارد که در مورد مدت زمانی که ماده تزریقی پس از باز شدن بطری یا ظرف، نباید ذخیره شود یا بدون استفاده بماند.

بسیاری از ما در حال یافتن راه هایی هستیم تا پوست خود را جوان تر از سن بیولوژیکی خود نگه داریم. به خصوص آنهایی از ما که می خواهیم در دنیای جوان گرا که چروک های عمیق، پنجه کلاغی و خط خنده زیاد خوشایند نیستند، خوب به نظر برسند.

موضوع مرتبط : بهترین روش درمان خطوط پنجه کلاغی

زمانی که درمان های خانگی جوانساز با شکست مواجه می شوند و روش های جراحی مانند لیفت صورت یا لیفت پلک بسیار پیچیده یا بیش از بودجه فعلی شما به نظر می رسند، در این هنگام می توانید به درمان های جوانساز مانند تزریق فیلرهای پوستی اعتماد کنید. در واقع، برای برخی افراد، روش تزریق محصولات زیبایی یک رویکرد ترجیحی است، زیرا در مقایسه با روش‌های جراحی پلاستیک برای جوان‌سازی صورت، بسیار کم تهاجمی است.

مطلب مرتبط : بهترین روشهای جوانسازی پوست در دهه ۴۰ سالگی

درمان های تزریقی می تواند به کاهش چین و چروک، مبارزه با آتروفی پوست و سایر ساختارهای صورت (آتروفی استخوان) و جلوگیری از سایر علائم پیری کمک کند. آنها همچنین تمایل به حداقل خطرات ناشی از اثرات ناخواسته دارند، در حالی که هزینه کم درمان جوانسازی موثر را ارائه می دهند.

مطلب مرتبط : بهترین روشهای جوانسازی صورت آقایان

در واقع، برخی از افراد آن‌ها را در آنچه «پیشگیری» نامیده می‌شود دریافت می‌کنند و راهی برای استفاده از مواد تزریقی برای از بین بردن علائم معمولی پیری روی صورت، مانند خطوط عمودی پیشانی یا خطوط بین ابروها ، پنجه کلاغی یا خطوط لب.


سایر مطالب مرتبط :

روند زیبایی و جوانسازی سال ۲۰۲۴ – مجله فاکس

روشهای جوانسازی گردن و رفع چروک گردن

تاثیر هوش مصنوعی در زیبایی و جوانسازی

بهترین روش های جوان سازی پوست

بهترین مارک ژل تزریقی

بهترین مزوژل جوانساز

جوانسازی با نخ لیفت و جوانساز

5/5 - (2 امتیاز)

این نوشته پنج اشتباه یک پزشک زیبایی برای اولین بار ظاهر می شود در ژل هیالورونیک اسید و ۲۲۶۱۸۷۲۹ و فروش بوتاکس در شرکت نیک NIK CO.