طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات

در این مقاله سعی داریم تا شما را با طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات آشنا نماییم.

بسته بندی چیپس و تنقلات شامل چه چیزهایی است؟

تنقلات می‌توانند شامل انواع گسترده‌ای از میان وعده ها باشند که از نظر طعم متنوع هستند؛ از خوراکی ‌های خوشمزه تا شیرینی. معمولاً تنقلات شامل چیپس، مغزها،کوکی ها و میوه خشک هستند. انتخاب میان‌ وعده ‌ها به سلیقه شخصی و نیازهای رژیم غذایی بستگی دارد. تنقلات می توانند دارای مزایای زیادی برای بدن باشند که از جمله می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم.

ارائه انرژی در طول روز و جلوگیری از احساس گرسنگی باعث افزایش کارایی و انجام وظایف روزانه می‌شود. در واقع انتخاب تنقلات سالم، مثل میوه، مغزها و سبزیجات، می‌تواند به تأمین ویتامین‌ ها و مواد مغذی مورد نیاز برای سلامتی کمک کند.

مصرف میان ‌وعده‌های سالم به کنترل سطح قند خون و کنترل وزن کمک می‌کند، زیرا افزایش گرسنگی می‌تواند باعث مصرف افرازی از غذا شود. همینطور مصرف تنقلات مناسب می‌تواند تأثیر مثبتی بر تمرکز و انگیزه داشته باشد.

به طور کلی تنقلات نقش مهمی در حفظ سلامت، افزایش انرژی و بهبود عملکرد روزانه افراد ایفا می‌کنند.

طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات

چرا طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات از اهمیت بالایی برخوردار است؟

 • جذابیت بصری

طراحی بسته بندی با طراحی زیبا و جذاب، توجه مشتریان را به خود جلب می‌کند. همچنین استفاده از رنگ ها، الگو ها و فونت ‌های جذاب، احساسات و انرژی مرتبط با محصول را منتقل می‌کند.

 • تبلیغات و برندینگ

بسته بندی به عنوان وسیله ‌ای مؤثر در ارتباط با مشتریان، ارزش برند را افزایش می‌دهد. در واقع قرار دادن لوگو، شعار و اطلاعات مرتبط با برند در بسته بندی، هویت برند را تقویت می‌کند. لوگو، شعار و عناصر شناختی برند باید به چشم نواز و قابل تمایز بر روی بسته بندی قرار گیرند تا هویت برند به خوبی منتقل شود.

 • حفاظت از محصول

بسته بندی تنقلات باید محصول را در برابر آسیب‌ها و عوامل مختلف حفاظت کند و انتخاب مواد بسته بندی مناسب برای نوع محصول، حیاتی است. استفاده از مواد بسته بندی با ویژگی‌های حفاظتی از نور، هوا و رطوبت می‌تواند از کیفیت محصول در طول زمان محافظت کند.

طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات

 • سهولت در استفاده

بسته بندی باید مصرف‌کننده را با سهولت استفاده از محصول آشنا کند. افزودن دسته ‌ها، زیپ ها یا راهنماهای ساده، تجربه مصرف را بهبود می‌بخشد.

 • افزایش فروش

بسته بندی با جلب مشتریان و افزایش فروش، سود را افزایش می‌دهد. در بعضی موارد، بسته بندی زیبا و مناسب، ارزش افزوده به محصول می‌دهد و مشتریان را به قیمت بالاتر ترغیب می‌کند.

 • محیط زیست

استفاده از مواد قابل بازیافت و کمترین مصرف ممکن از مواد غیرقابل تجدید استفاده، به جلب توجه به مسائل محیط زیست کمک می‌کند.

 

طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات

ایده های طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات کدام است؟

 • تم

این تم با استفاده از رنگ ‌های شاد و پر حرارت به مشتریان احساس هیجان و ماجراجویی را القا می‌کند. از طریق گرافیک جذاب از مواد اصلی محصول (مثل سیب‌زمینی یا ذرت)، جنبه ‌های طبیعی و جذاب آن به خوبی نمایان می‌شود. از فونت ‌های پویا و جالب برای نام محصول استفاده شده تا طعم‌ های اصلی را تاکید دهد.

این تم همچنین با اضافه کردن تصاویری از محصول در عمل و آیکون‌ های منحصر به فرد برای هر طعم، احساس تنوع و هیجان را به مشتریان منتقل می‌کند. در نهایت، با اضافه کردن یک عنصر لمسی مانند تمام مات با جزئیات براق، تجربه حسی برای مشتریان فراهم می‌شود.

طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات

 • گرافیک

از تصاویر و نقش هایی از مواد اصلی محصول، مانند سیب ‌زمینی یا ذرت، به شیوه ‌ای خلاقانه و هنری استفاده کنید. این تصاویر می‌توانند جنبه ‌های طبیعی و خواص محصول را به وضوح نشان دهند.

انتخاب یک رنگ زنده و پویا برای ایجاد حس هیجان و ماجراجویی در مشتریان استفاده شود. نقوشی با کارهای جذاب به کار رود تا ایده‌ای از ماجرای خوشمزه و متنوع محصول ارائه دهد.

این گرافیک ها به همراه موارد دیگر طراحی، ارتباط قوی تری بین بسته بندی و محصول ایجاد خواهند کرد و حس اشتیاق و اکتشاف را در مشتریان تقویت می‌کنند. در واقع بهتر است نسبت به اصول طراحی بسته بندی بیشتر اطلاعاتی داشته باشید.

 • تصویر

برای تصویر محصول، از نمای نزدیک یک آیتم خوشمزه یا یک تصویر کلی از تنوع محصول استفاده کنید. این تصاویر باید با دقت جزئیات محصول را نشان دهند و حس لذت و خوشمزگی را ایجاد کنند. همچنین، از رنگ ‌های جذاب برای زنده ‌سازی تصاویر و ترکیب آنها با سایر المان‌ها استفاده کنید تا یک نگاه جذاب و هیجانی به بسته بندی بخشید.

طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات

 • آیکون ‌های طعم

آیکون‌ می توانند طعم جذاب ایجاد کنند. هر آیکون به صورت منحصر به فرد نماد یک نوع طعم است و به مشتریان کمک می‌کند تا به سرعت طعم مورد نظر خود را تشخیص دهند.

این آیکون ‌ها با طراحی جذاب و مناسب، می توانند ارتباط بین برند و تنوع محصول را تاکید کنند. طراحی ‌ها با استفاده از رنگ ‌های زنده و فونت ‌های جذاب به تأکید بر جوانی و انرژی افزوده شده و تازگی تجربه خرید را تقویت می‌کنند.

 • ساختار

در طراحی بسته بندی ساختار با تمام مات و جزئیات براق، تجربه لمسی آسان و جذاب را فراهم می‌کند. این جلوه تازگی و تنوع محصول را تاکید می‌دهد. الگو ها و تصاویر از محصول در عمل، افزودن ابعاد و حرکت به بسته بندی را میسر می‌سازد.

از آیکون ‌های طعم برای سهولت در شناسایی انواع مختلف استفاده شده و پیام برند با استفاده از شعار ماجراجویی، ارتباط قوی با مشتری را برقرار می‌کند. از مواد قابل بازیافت برای نشان دادن تعهد به محیط زیست و تشویق به دور انداختن مسئولانه نیز استفاده شده است.

طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات

 • شعار

این شعار با استفاده از کلمه هایی مثل “طعم کنونی”، مشتریان را به لحظه حاضر و جذاب سوق می دهد “ماجراجویانه” نیز احساسی از هیجان و کشف را افزایش می‌دهد، ترغیب به امتحان طعم ‌ها و جستجو در دنیای لذتبخش محصولات را ایجاد می‌کند. این شعار باعث ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان شده و تجربه خاصی از محصول را به آنها وعده می‌دهد.

 • تمرکز بر محیط زیست

در تمرکز بر محیط زیست، از مواد قابل بازیافت در بسته بندی استفاده شده و از مصرف مواد غیرقابل تجدید جلوگیری شده است. این اقدامات همگام با تعهد به مسائل محیط زیست برند هماهنگ شده‌اند. برند از مشتریان خود خواسته است که با دورانداخت مسئولانه محیط زیست را حمایت کنند. این رویکرد، علاوه بر ایجاد بسته بندی جذاب، پیام قدرتمندی از توجه به مسائل زیست محیطی ارائه می‌دهد.

طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات

انواع طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات کدام است؟

 • طراحی کلاسیک

طراحی کلاسیک در بسته بندی چیپس و تنقلات از رنگ‌ های متداول مانند قرمز، آبی و طراحی‌های ساده و معمولی بهره می‌گیرد. این استراتژی بر هدف از تاثیرگذاری بر روی گروه ‌های گوناگون مصرف‌کنندگان تمرکز دارد.

با الهام از طرح‌ های کلاسیک، بسته بندی جذاب و آشنا ایجاد می‌شود که مشتریان را به خود جلب می‌کند. البته، این طراحی قابلیت تطبیق با تغییرات بازار و نیاز های مصرف‌کنندگان را دارد و یک حس استحکام و اعتبار برند را بیان می‌کند.

 • طراحی مینیمالیستی

طراحی مینیمالیستی به سادگی، کم‌ حاشیه بودن و استفاده موثر از المان ‌های اساسی تاکید دارد. در بسته بندی چیپس و تنقلات با این سبک، از رنگ ‌های ابتدایی و کمپوزیسیون‌ های ساده استفاده می‌شود. طراحی فونت ‌ها و شکل‌ ها نیز بسیار ساده و کم‌ پیچیده هستند.

این رویکرد باعث ایجاد یک ظاهر مدرن و زیبا با حفظ انتزاع و کاهش اجزا تزئینی می‌شود. هدف از طراحی مینیمالیستی، ارائه یک تجربه بصری کلیدی و اصطلاحی است که به خوبی با هویت برند هماهنگ است.

 • طراحی مدرن

طراحی مدرن در بسته بندی چیپس و تنقلات از رنگ ها و الگوهای خلاقانه بهره می‌برد. از طراحی‌ های نوآورانه و شکل‌ های هنری با استفاده از فناوری ‌های طراحی پیشرفته بهره می‌گیرد.

این طراحی با جزئیات ساده و ابتدایی، احساس مدرنیته را به مشتریان منتقل می‌کند. از رنگ های زنده و خنثی به همراه فونت ‌های مدرن برای نام محصول استفاده می‌شود. این استایل اغلب از سطوح لمسی مات یا طلایی برای افزودن لمس خاص به بسته بندی استفاده می‌کند. در کل، طراحی مدرن با تمرکز بر سادگی، نوآوری و جلب توجه در محیط فروشگاه‌ها ایجاد می‌شود.

طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات

 • طراحی مبتکرانه

در طراحی مبتکرانه برای بسته بندی چیپس و تنقلات، از الهام‌گیری از جوانب خلاقانه و نوآورانه استفاده می‌شود. این شامل استفاده از المان‌ها و تصاویری است که به شکل جدید و خلاقانه تفاوت خاصی را ایجاد می‌کنند.

ممکن است از الهام‌گیری از هنرهای دیجیتال، الگوهای نوآورانه، یا حتی تجارب فرهنگی جهانی برای ایجاد بسته بندی جدید و جذاب برای مشتریان استفاده شود. این نوع طراحی باعث برجستگی محصول در بازار می‌شود و ارتباط فرهنگی و هنری با مصرف‌کننده را تقویت می‌کند.

 • طراحی با الهام از طبیعت

این نوع طراحی از زیبایی ‌ها و الگوهای موجود در طبیعت الهام می‌گیرد. از رنگهای طبیعی مثل سبزهای طبیعی یا آبی‌های اقیانوس برای جلب حس طبیعتی استفاده می‌شود. تصاویر گل‌ها، درختان، یا عناصر دیگر از طبیعت ممکن است در طرح بسته بندی قرار گیرند. این نوع طراحی می‌تواند حس آرامش، تازگی و اتصال به محیط زیست را به مصرف کننده منتقل کند. برای ایجاد ارتباط بیشتر با محیط زیست، از مواد بازیافتی و دوستدار محیط زیست در بسته بندی نیز استفاده می‌شود.


مقالات مرتبط

طراحی بسته بندی خشکبار + نمونه

طراحی بسته بندی با هوش مصنوعی ?

چگونه یک بسته بندی مشتری پسند داشته باشید ؟

نوشته طراحی بسته بندی چیپس و تنقلات اولین بار در طراحان برتر ۷۷۱۳۵۱۲۷-۰۲۱. پدیدار شد.