بازاریابی مراکز درمانی | استراتژیهای موفق جهت بازاریابی مراکز درمانی

بازاریابی خدمات درمانی تعریف نوعی چشم انداز مربوط به تندرستی و بهداشت عموم مردم است که درصدد آن است با استفاده از تکنیک ها و شیوه های قدیمی و جدید بازاریابی به ابلاغ و انتشار پیغام های مربوط به تندرستی و سلامتی و بهبود وضعیت بهداشت و سلامتی جسمی و روانی افراد جامعه مدد برساند.

این گونه بازاریابی به بهبود و پیشرفت برند و اعتبار و موقعیت حرفه ها و مشاغل مربوط به حوزه درمان نظیر دندان پزشکی ، مراکز روان درمانی ، آزمایشگاه ها ، کار درمانی ، پزشکان ، بیمارستان ها ، مراکز درمانی زیبایی و … خواهد پرداخت تا خدمات درمانی و محصولات این کسب و کارها را به عموم مردم و یا گروه مورد هدف ارائه و بشناساند.

جهت کسب اطلاعات در مورد مشاوره بازاریابی مراکز درمانی  با شماره تلفن ۷۷۶۵۵۸۱۰ تماس حاصل نمایید.

۶ استراتژی کلیدی بازاریابی مراکز درمانی و برندسازی مراکز درمانی

اولین استراتژی بازاریابی مراکز درمانی ؛ راهکارها و شیوه های بازاریابی کنونی خود را بررسی نمایید:

یکی از روش های برندسازی مراکز درمانی این است که در صورتی که شما اینک در حال به جریان انداختن یک کمپین و یا طرح و تعاملات آگهی رسانی و تبلیغ به گروه مخاطبان می باشید ، مشخص سازید که چه قدر مخارج و وقت احتیاج دارید تا به بازده و حاصل مورد نظر خود دست بیابید؟ جامعه هدفی که برای این مقاصد در نظر گرفته اید چه مقدار وقت خود را در شبکه های اجتماعی و کانال های ارتباطی خبری سپری می کنند؟

تا چه اندازه به مارکتینگ و یا انتقال و تبلیغات دهان به دهان مطمئن و امیدوار هستید؟ این پرسش ها و صدها پرسش دیگر نخستین قدم ها و مواردی هستند که می بایست جهت بررسی و طراحی یک استراتژی مارکتینگ از خود سوال کنید. به بیانی دیگر نخستین قدم جهت بررسی و کنترل وضعیت فعلی اجرای یک پروسه ، مطالعه و تحقیق می باشد که به آن market research گفته می شود.

دومین استراتژی بازاریابی مراکز درمانی ؛ بر روی چگونگی حضور خود در شبکه ها و رسانه های اجتماعی بیاندیشید:

در عصر حاضر دیگر  نمی توان از حضور در رسانه های اجتماعی چشم پوشی کرد. برای باریابی مراکز درمانی باید بدانید که در کشور ما که بیشتر از ۷۰ درصد از عموم مردم از صفحات و رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و به صورت میانگین دو تا شش ساعت از زمان خود را در این محیط ها می گذرانند ، اساساً نمی توان در ارتباط با رسانه های اجتماعی بی توجه و بی اعتنا بود. اما جهت حضور در این رسانه ها و صفحات اجتماعی می بایست ابتدا مطلع شوید که اسم این رسانه ها و صفحات اجتماعی است نه تبلیغی.

از این رو شما قادر نیستید برای نمونه ، بازاریابی از طریق اینستاگرام خود را به کلکسیون تبلیغاتی مبدل سازید و آنگاه توقع فیدبک و یا به وجود آوردن حس مشارکت و تعامل در مخاطبان را داشته باشید. آن چیزی که برای کلینیک های درمانی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی پیشنهاد می شود ، تولید محتوا بر اساس داستان سرایی و نقل و شرح قصه می باشد. در صورتی که به آن اهمیت دهید و دقت داشته باشید با فیدبک و نتیجه ای عجیب و پیش بینی نشده مواجه خواهید شد.

سومین استراتژی بازاریابی مراکز درمانی ؛ به مراجعین و بیماران قبلی خود توجه کنید:

چنان چه همان اندازه که به مراجعین و بیماران جدید خود توجه می کنید به نگهداشت و رابطه با مراجعین و بیماران سابق و پیشین خود بیاندیشید ، بیشتر روش های مارکتینگ را کنار می گذارید. زیرا وقت و مخارج جذب یک مراجعه کننده جدید چند برابر زیادتر از وقت و مخارج نگهداشت رابطه با یک مراجعه کننده و بیمار سابق می باشد. برای بازاریابی مراکز درمانی باید بدانید که طلایی ترین روش تبلیغ برای مراکز درمانی ، بازاریابی دهان به دهان می باشد و شگرد و شیوه این گونه بازاریابی ، بیان تجربه هایی می باشد که مراجعین سابق برای مراجعین کنونی نقل می کنند. در صورتی که شما قادر باشید رابطه خود را با مراجعین و بیماران سابق و قبلی خود نگه دارید به سادگی قادر خواهید بود از این روش بازاریابی بدون هزینه و کارامد استفاده زیادی ببرید.

چهارمین استراتژی بازاریابی مراکز درمانی ؛ برروی وب سایت خود تامل کنید:

تا هنگامی که وب سایت شما صرفاً یک نمایش ظاهری باشد نه یک مرجع اطلاعاتی و یک راه ارتباطی ، قادر نخواهید بود از این کانال ارتباطی استفاده کافی ببرید. برای بازاریابی و برندسازی مراکز درمانی باید بدانید که شمار اندکی از افراد بر طبق وب سایت ها انتخاب های خود را انجام می دهند ولی از جهتی شمار زیادی از افراد به مجرد اینکه با احتیاج و یا پرسش های درمانی مواجه می شوند ، فوری به اینترنت متصل و به وب سایت ها مراجعه می کنند تا اندکی معلومات درمانی به دست آورند و در این موقع تاثیر موقعیت و ارزش وب سایت شما و داده ها و محتواهایی که در آن قرار داده اید ، سبب می گردد کاربران و مراجعین با شما یک راه ارتباطی به وجود آورند و آنگاه با مشورت و راهنمایی و اطلاعاتی که از شما دریافت می کنند و مسلماً دیگر علامت ها و نشانه ها مرکز و کلینیک درمانی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

پنجمین استراتژی بازاریابی مراکز درمانی ؛ از مراجعین و بیماران بخواهید تا تجربه های مثبت خود را با سایرین به اشتراک بگذارند:

برای برندسازی مراکز درمانی از مراجعین و بیماران خود درخواست کنید در صورتی که تجربه های خوب و خوشایندی را در مراکز درمانی شما داشته اند ، آن را منتشر کنند. یکی از کلیدی ترین و پر اهمیت ترین مساله ای که در اغلب کلینیک ها و مراکز درمانی جهان رخ داده است ، موضوع ایجاد تجربه برای مراجعین در درون کلینیک درمانی می باشد که در این سازوکار برای ایجاد تجربه های خوشایند و مثبت می توان تکنیک ها و روش های متفاوتی را به کار گرفت اما یکی از عالی ترین شیوه ها ، ارائه و نمایش داستان و قصه ها و تجربه هایی مثبت از مراجعین و بیماران سابق کلینیک می باشد که به شکلی جالب و جذاب آن را در وقت انتظار برای مراجعین و بیماران جدید پخش کنید.

آخرین استراتژی بازاریابی مراکز درمانی ؛ آموزش نیروها  و پرسنل مراکز درمانی خود را جدی بگیرید:

به عنوان آخرین استراتژی بازاریابی مراکز درمانی باید بدانید شما قادرید برای مرکز و کلینیک درمانی خود به شیوه های مختلف تبلیغاتی و بازاریابی وقت و هزینه صرف کنید تا تلفن های تماس  مراکز درمانی شما پیوسته به صدا درآید. ولی این بدین معنا نیست که نیروها و پرنل مراکز درمانی شما جهت ایجاد یک ارتباط تلفنی مثبت و موثر توانمندی کافی داشته باشند. از این رو در آموزش نیروها و پرسنل خود وقت و هزینه لازم را صرف کنید.


موضوعات مرتبط :

بازاریابی و فروش تجهیزات پزشکی

مشاوره بازاریابی کلینیک زیبایی

مشاوره بازاریابی و فروش

نظر شما

The post بازاریابی مراکز درمانی | استراتژیهای موفق جهت بازاریابی مراکز درمانی appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.