طراحی چند سایت و مدیریت آنها برای دستیابی به اهداف بازاریابی

مدیریت کردن سایتها برای بازاریابی از اهمیت زیادی برخوردار است.

بازاریابی در دنیای امروز با شکل سنتی آن بسیار متفاوت شده است و عملکرد بازاریابان و صاحبان کسب و کارها نیز به تبع آن تغیی کرده است. شکلهای مختلف بازاریابی به ویژه بازاریابی اینترنتی در دنیای دیجیتالی امروز از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین منظور ، بسیاری از شرکتها و کسب و کارها برای پیشبرد اهداف بازاریابی خود مجبور هستند تابع تغییرات جدید باشند و وب سایتهایی را برای فعالیتهای خود طراحی کنند. سایتها از جمله راه هایی هستند که شما به مشتریان خود دسترسی دارید و می توانید ارتباط موثر و بهتری با آنها برقرار کنید.

از طرفی سایتهای شما یکی از ابزارهای تبلیغاتی و معرفی شما هستند. از طریق سایتها می توانید خودتان را به مشتریان معرفی کرده و محصولات و خدمات خود را در اختیار آنها قرار دهید. از طریق سایتها می توانید از مرحله بازاریابی و تبلیغات تا تحویل کالا یا محصول مورد نیاز مشتریان به صورت آنلاین و از طریق سایتتان اقدام کنید. به همین منظور بهتر است به جای اینکه یک سایت برای فعالیت و محصولات خود طراحی کنید چندین سایت طراحی کنید. برخی از افراد این پیشنهاد را می دهند که داشتن چند سایت بهتر از یک سایت است. دلیل آنها هم این است که زمانی که شما چند سایت دارید بهتر می توانید خودتان را معرفی کنید و شناخته شوید. داشتن چند سایت موجب بهتر در مشاوره مدیریت بازاریابی می شود چرا که موقعیت های ذکر شده در پائین را برای شما فراهم می کند.

یک) بازدید کننده های بیشتر

اگر شما تنها یک سایت طراحی کنید با یکبار سرچ کردن کاربران ، سایت شما یکبار نمایش داده می شود. اما اگر چند سایت طراحی کنید خواهید دید زمانی که موضوع مربوط به شما در اینترنت مورد سرچ قرار می گیرد ، چند سایت مربوط به فعالیت شما در نتیجه جستجوها بالا می آید و چندین بار نمایش داده می شود. بنابر این ، از این طریق میزان نمایش مطلب مربوط به شما در اینترنت بالا می رود و بر تعداد مخاطبان شما نیز افزوده می شود. کاملاً مشخص است که هر چقدر میزان نمایش مطلب شما افزایش پیدا کند ، میزان مخاطبان و مشتریان شما نیز افزوده می شود. افزایش میزان بازدید مخاطبان و بالا رفتن تعداد سرچ کردن سایت شما در اینترنت از طریق طراحی چندین سایت به جای فقط یک سایت امکان پذیر و عملی خواهد بود.

دو) تکرار بیشتر برابر است با اطمینان بیشتر

انسانها به طور ناخودآگاه و با توجه به ویژگیهای روانشناختی شان با هر چیزی که بیشتر مواجه می شوند بیشتر به آن احساس نزدیکی و اعتماد می کنند. بنابراین ، اگر شما چند سایت طراحی کنید و فعالیت و محصول خود را در آنها معرفی کنید و مدام سایت شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود ، بعد از مدتی افراد در اثر مواجهه زیاد با شما به طور ناخودآگاه به شما اعتماد می کنند. ساز و کار اصلی در تبلیغات و بازاریابی نیز دقیقاً همین است. هر چقدر مخاطبان و مشتریان به شما اعتماد کنند به همان اندازه نیز میزان فروش شما افزایش پیدا می کند.

پس یکی از روشهایی که می توانید اطمینان مخاطبان و مشتریان را جلب کنید این است که چندین سایت را در رابطه با فعالیت خود طراحی کنید تا تعداد دفعاتی که مخاطبان و کاربران با سایت و فعالیتهای شما مواجه می شوند افزایش پیدا کند.

می توان گفت این دو علت ذکر شده از جمله مهم ترین علتهایی هستند که به اندازه کافی موجب ترغیب بازاریابان و صاحبان کسب و کارها می شود تا چندین سایت متفاوت را برای فعالیتها و تبلیغات خود طراحی کنند. به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که هدف اولیه شما در بازاریابی ، افزایش ارتباط با مشتریان است و هدف از طراحی چند سایت نیز دقیقاً به همین منظور است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاور بازاریابی در اینستاگرام به این صفحه مراجعه نمایید و همچنین اگر بدنبال

مشاور بازاریابی اینترنتی هستید ، این صفحه را بررسی نمایید.

 

نظر شما

The post طراحی چند سایت و مدیریت آنها برای دستیابی به اهداف بازاریابی appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.