برای جوان سازی پوست چه بخوریم؟

۷ ماده و ترکیب کلیدی و مغذی برای جوان سازی پوست عبارتند از:

در گذشته در مورد روش های جوان سازی پوست صحبت کردیم. در این مطلب آموزشی فقط در مورد خوراکی های جوان سازی پوست صحبت خواهیم کرد.

آنتی اکسیدان ها برای جوان سازی پوست

آنتی اکسیدان ها جهت کاهش و پیشگیری از صدمات رادیکال های آزاد موثر و سومند می باشند. شما قادرید آنتی اکسیدان ها را از انواع خوراک ها به ویژه سبزیجات رنگی و میوه هایی نظیر زردآلو ، توت فرنگی ، گوجه فرنگی ، نارنگی ، سیب زمینی شیرین ، چای سبز ، چغندر ، کدو و حبوباتی نظیر لوبیا دریافت کنید. یکی از آنتی اکسیدان های مهم و اصلی در بدن کوآنزیم Q10 می باشد که با افزایش سن در بدن کاهش می یابد. این ماده در کارکرد سلول ها و انرژی تاثیر زیادی دارد. شما قادرید این آنتی اکسیدان را در قسمت های گوشتی نظیر کبد ، مرغ ، بیشتر حبوبات و دانه ها و ماهی هایی نظیر ماهی تن و ماهی قزل آلا دریافت کنید. این آنزیم به کاهش چین و چروک و علایم پیری پوست مدد می رساند.

اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ برای جوان سازی پوست

اسیدهای چرب ضروری امگا۳ و امگا۶ بخشی از چربی های ضروری می باشند که سبب به وجود آمدن روغن های طبیعی پوست و کاهش و رفع لکه ها و خشکی پوست می شوند. شما قادرید این اسیدهای چرب را در ماهی های خال ، ساردین قزل آلا و دانه های کتان ، گردو و روغن زیتون دریافت نمایید.

آب ، نوشیدنی برای جوان سازی پوست

یکی از موثرترین و عالی ترین راهکارها جهت داشتن پوستی جوان و شاداب ، نوشیدن آب می باشد. آب پوست را نرم و مرطوب می کند و سبب می شود تا چین و چروک های ظریف پوست صورت تا حدودی پنهان و به چشم نیاید. آشامیدن آب به سلول ها مدد می رساند تا مواد سمی و سموم از بدن رفع شده و به گردش خون در بدن مدد خواهد رساند که سبب طراوات و شادابی و جوان سازی پوست می شود.

سلنیم برای جوان سازی پوست

سلنیم که یک ماده ی معدنی است پوست شما را از سلول های که سبب تجمع رادیکال های آزاد در بدن می شوند ، محفوظ نگه می دارد. رادیکال های آزاد سبب ایجاد چین و چروک ، پیری و خشکی پوست و صدمه به بافت ها و تعدادی دیگری از عارضه ها خواهد شد. شما قادرید که این ماده ی معدنی را در میگو ، ماهی تن و سالمون ، آجیل ها ، گوشت بره ، قارچ دکمه ای جذب نمایید. ماکارونی و گندم ، بوقلمون ، صدف ، خرچنگ ، ساردین هم از سلنیم برخوردارند.

ویتامین E  برای جوان سازی پوست

ویتامین  E یکی از آنتی اکسیدان هایی می باشد که پوست شما را از صدمات و ملتهب شدن توسط نور خورشید رهایی می بخشد. ویتامین E را در دانه ها و روغن های گیاهی ، آجیل ها ، سبزیجات برگ دار ، زیتون ، مارچوبه می توان پیدا کرد.

ویتامین A برای جوان سازی پوست

همه ی افراد از داشتن پوستی پوسته پوسته شده و خشک بیزارند. از این رو اکنون یک هویج ، پرتقال و یا کمی نخود سیاه میل کنید. شما قادرید این ویتامین را در تخم مرغ ، خوراک های کم چرب ، سبزیجات برگ دار نیز بیابید. زمانی که از یک ماده و ترکیب جوان سازی پوست دربردانده ی این ویتامین بهره می گیرید ، لکه های قهوه ای و چین و چروک های پوستتان کاهش می یابد.

ویتامین C برای جوان سازی پوست

اشعه های مضر نور خورشید برای پوست زیان بار خواهند بود. ویتامین C تاثیرات زیان بخش این اشعه ها را بر روی الاستین و کلاژن که جهت بهبود و استحکام پوست ضروری هستند را بی اثر و غیر فعال می سازد و به جوان سازی پوست شما مدد می رساند. شما قادرید این ماده را در کیوی ، مرکبات ، فلفل قرمز ، بروکلی و … پیدا کنید.

 در پایان شایان ذکر است که همه ی سفارشات و پیشنهادات طبیعی غذایی و یا دارویی در همه ی اشخاص نتیجه بخش و تاثیرگذار نخواهد بود و یا امکان دارد در شماری از افراد سبب به وجود آمدن عارضه و یا حساسیت گردد ، بنابراین حتماً جهت درمان پوستی به پزشک متخصص مراجعه کنید و از او مشورت بگیرید.


موضوعات مرتبط :

بهترین روش های جوان سازی پوست

مزایای تزریق ژل مزوژل و میزان ماندگاری و زمان بندی تزریق ژل مزوژل

بهترین کرم های دور چشم کدامند؟

بهترین جراح زیبایی 

انواع ژل یا فیلر صورت

ژل هیالورونیک اسید – ژل مزوتراپی – مزوژل – ماسک skincare

نخ لیفت – شرکت ژوویدرم – واردکننده رووفیل